KGK’dan Ankara’da diplomasi turu KGK’dan Ankara’da diplomasi turu

Alanya'da 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde tarihi bir başarıya imza atarak, yüzde 45,37 oyla Alanya Belediye Başkanı seçilen CHP'Lİ Osman Tarık Özçelik, Alanya Adliyesi'nde düzenlenen törenle dünz mazbatasını teslim aldı. CHP’den Alanya Belediye Başkanı seçilen Osman Tarık Özçelik bugün gerçekleştirilen devir teslim töreni ile göreve başladı. Görev devir teslimi öncesi Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Alanya Belediye Başkanı Osman Özçelik, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya milletvekilleri Sururi Çorabatır, Cavit Arı, Aliye Coşar, CHP Parti Meclisi Üyesi Şengül Yeşildal, CHP Alanya Belediye Meclis üyeleri, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Ardından Özçelik ve beraberindekiler vatandaşların alkışları eşliğinde Alanya Belediye binası önüne geçti. Alanya Belediye binası önünde yapılan devir teslimde önceki Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Başkan Özçelik birbirlerine çiçek takdim etti. Başkan Özçelik ayrıca Yücel’e plaket takdim ederken, Yücel de Özçelik’e Türk bayrağı tablosu hediye etti. 
BAŞKAN ÖZÇELİK'TEN İLK AÇIKLAMA
Özçelik, başkanlık makamında yaptığı ilk açıklamada, "Biz önceki yapılan hiçbir şeyi yıkmayacağız, var olan hiçbir şeyi iptal etmeyeceğiz. Üzerine koyarak geliştireceğiz" dedi.
Törende kısa bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, kutsal göreve başladıklarını belirterek, emeği geçen tüm görevlilere teşekkür etti. Özçelik, mazbatasının değerinin ve sorumluluğunun büyük olduğunu da sözlerine ekledi. Başkan Özçelik’in konuşmasının ardından sırayla Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri'nin mazbataları takdim edildi. Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve ekibi, Alanya Adliye binası önünde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.