TÜDAV’dan Ege Denizi'nde Türkiye-Yunanistan iş birliği önerisi TÜDAV’dan Ege Denizi'nde Türkiye-Yunanistan iş birliği önerisi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık yöneticileri ve yazılım mühendisleri tarafından birlikte oluşturulan alt yapıyla MHRS'nin telefon ve internet erişiminin olduğu her yerde yeni bir özellik kazandığını belirtti. Artık sistemin, ertesi gün randevusu olan hastaların akşam saat 8'e kadar randevularını onaylayabileceği veya gelemeyeceğini bildirebileceği şekilde işleyeceğini açıkladı. Bu yeni döneme "onaylı randevu dönemi" adı verileceğini ve uygulamanın pazartesi günü başlayacağını ifade etti. Ayrıca, 65 yaş üstü ve kanser hastalarının onay işlemlerinden istisna tutulacağını belirtti.
Bakan Koca, onaylı randevu sisteminin hastanelere ve hekimlere zamanı daha verimli kullanma imkanı sağlayacağını vurgulayarak, hastaların gelemeyeceği randevuları iptal ederek boş kalan kapasitenin hizmet bekleyen hastalar için kullanılacağını dile getirdi. Boş kalan randevuları talep bırakan hastalara öncelik verileceğini ve onaylı randevu sistemi sayesinde birçok branşta hastaların taleplerine 24 saat içinde cevap verilebileceğini belirtti.
Son olarak, taleplerin etkin şekilde karşılanabilmesi için Randevu Koordinasyon Merkezi'nin devreye alınacağını ve bu merkezin faaliyetlerini bizzat takip edeceğini ifade etti.