Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen törene Antalya Valisi Ersin Yazıcı Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büşra Özdemir, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
93 YIL ÖNCEKİ HEYECAN VE COŞKU SÜRÜYOR
Törende konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büşra Özdemir, 93 yıl önce Antalya halkının Ata’sını büyük bir coşkuyla karşıladığını hatırlatarak, “Mutluluk ve gururla belirtmek isterim ki bugün de Antalya’nın Cumhuriyet sevdası ve Atatürk’e bağlılığı aynı heyecan ve coşkuyla sürmektedir. İleri görüşlülüğü, kadınlara çocuklara, gençlere verdiği değer, birarada ve barış içinde yaşamamızı sağlayan kurduğu laik, demokratik, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti sayesinde bugün burada olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk, yarınlarda da yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözüyle kentimizi onurlandıran Ata’mızın gösterdiği yolda yürümeye, vatanımız için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ata’mızın devrim ve ilkelerini kendimize rehber edinerek, bu uğurda var gücümüzle çalışacak “Biz birlikte güçlüyüz” anlayışıyla dayanışmayı büyüterek içinde bulunduğumuz bu zor günleri birlikte atlatacağız.”
ÖDÜLLERİ TAKDİM ETTİ
Başkan Vekili Büşra Özdemir İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.
SERGİYİ GEZDİ
Program sonunda Atatürk Kültür Merkezi Fuayesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi Tanıtım Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya ziyaretine ait fotoğraflar ve belgelerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Başkan Vekili Büşra Özdemir ve Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin sergiyi gezdi.
Atatürk'ün Antalya'ya Gelişinin 93. Yıldönümü törenle kutlandı
Antalya'yı 93 yıl önce ziyaret ederek vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Ulu Önder Atatürk’ün, kenti ziyaretinin yıldönümü törenle kutlandı.
Yorumlar
Trend Haberler
![Alanya’da acılı aileden ‘Adalet’ çağrısı!](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/untitled-1-136.jpg)
Alanya’da acılı aileden ‘Adalet’ çağrısı!
![ALTSO Başkanı Eray Erdem’in kaçak yapıları gündem oldu](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/untitled-1-134.jpg)
ALTSO Başkanı Eray Erdem’in kaçak yapıları gündem oldu
![Konaklı'da vatandaş isyanda! Başkan Erdem'in skandalları bitmiyor!](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/eray-erdem-2.jpg)
Konaklı'da vatandaş isyanda! Başkan Erdem'in skandalları bitmiyor!
![Başkan Özçelik: "Başkan Erdem'in yapılarının kaçak olduğunu tespit ettik"](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/untitled-1-137.jpg)
Başkan Özçelik: "Başkan Erdem'in yapılarının kaçak olduğunu tespit ettik"
![Alanya'da kaçak yapıya yer yok](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-24-at-151248.jpeg)
Alanya'da kaçak yapıya yer yok
![ALTSO'da skandal! Üyelere usulsüz imzalar attırdılar...](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/eray-erdem-1.jpg)
ALTSO'da skandal! Üyelere usulsüz imzalar attırdılar...