Alanya’da scooter kazası: 1 yaralı Alanya’da scooter kazası: 1 yaralı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce  Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik suçuna yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; Merkezi İstanbul ilinde bulunan Çağdaş Polis Emeklileri Dayanışma Derneği’nin gazetesi olan Kriminal Polis Haberleri Gazetesi adı altında Sosyal Medya uygulamaları üzerinden haber yayını yaptığı tespit edilen şüphelilerin, 5187 Sayılı Basın Kanunu gereği basın kartının resmi bir belge olduğunu, basın kartı vermeye yetkili tek makamın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olduğunu bildikleri hâlde  usulsüz olarak basın kartı ve basın araç kartı verdikleri ve bu şekilde haksız menfaat temin ettikleri tespit edildi.
MASAK raporuna istinaden yapılan çalışmalarda, derneğin ismini kullanmak sureti ile vatandaşları sahte basın kartı ve basın araç kartı vererek yaklaşık 600.000 Türk Lirası dolandırdıkları tespit edildi. 
Yapılan çalışmalar neticesinde Ali C., Enes B., Kadir B., Ali Ç., Uğur K. ve Hakan T. isimli şahıslara yönelik Antalya'da eş zamanlı operasyon yapıldı.
6 şüpheli hakkında “Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik ” suçlarından adli işlem başlatıldı. İşyeri ve araçlarında yapılan aramalarda sahte olduğu değerlendirilen 6 adet Basın Kartı, 5 adet Basın Araç Kartı, 4 Adet Telsiz Belgesi, 4 adet Telsiz, 11 adet Basın Yeleği, 6 adet Dernek Üyelik Kartı,
1 adet Dernek Gazeteci Belgesi, 23 adet evrak fotokopisi, 1 adet not kağıdı, 1 adet Polis Gazetesi Yetki Görev belgesi, 1 adet Tabanca, 12 Adet 9mm fişek ele geçirildi.