11 ilde Mahzen'de 41 gözaltı! 11 ilde Mahzen'de 41 gözaltı!

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce Antalya merkezli Adana ve Konya illerinde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde; İnternet ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden sahte escort ilanları vererek, arayan şahıslardan ön ödeme ve taksi ücreti adı altında para talep eden, talep ettikleri paraları kullanmış oldukları banka hesaplarına yatırılmasını sağlayan ve bu yöntemle 26 müştekiyi dolandıran ayrıca şahısların özel görüntülerini ele geçirerek şantajda bulunan şüphelilere yönelik yapılan operasyonda 22 şüpheli şahıs yakalandı.

Şüpheli şahısların ikametlerinde suç ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla yapılan aramalarda; 31 adet cep telefonu, 34 adet sim kart, 6 adet bilgisayar, 3 adet tablet, 2 adet hafıza kartı, 2 adet USB flash bellek, bir miktar narkotik madde ele geçirildi.
 Olayla ilgili yakalanan 22 şüpheliden 9 şüpheli şahıs ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden serbest bırakıldı. 13 şüpheli şahıs adli makamlara sevk edildi. Çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince 3'ü hakkında yurt dışı yasağı, 6’sı hakkında ev hapsi uygulandı. 4 şüpheli şahıs ise tutuklandı.