KGK genel kurulu tamamlandı: Genel Başkan Dim güven tazeledi KGK genel kurulu tamamlandı: Genel Başkan Dim güven tazeledi

Kepez’e bir sağlık yatırımı daha geldi. Ahatlı Mahallesi’ne hayırsever eliyle kazandırılan Dr. Gönül Peçen ve Dr. Ahmet Peçen 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 112 Ambulans Helikopter İniş Alanı törenle hizmete açıldı. Törene Dışişleri Bakanı ve 28’nci Dönem AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İsmail Başıbüyük, hayırsever Dr. Gönül Peçen, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan ve hayırsever Peçen Ailesine katkılarından dolayı  teşekkür eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Antalya'da sağlık alanında bakanımızın da destekleriyle hükümetimiz çok büyük sağlık yatırımlarını hayata geçirdi. Tabii bütün bunlarla birlikte Antalya'da da görev sürelerimiz içerisinde çok önemli çalışmalara biz de, Kepez olarak katkı vermekten, katkı sunmaktan çok büyük bir mutluluk duyduk. Görev sürelerimiz içerisinde sadece Kepez'de 11 Kamu Hastanesi ve kamu sağlığı tesisi, bunun yanında 32 Aile Sağlığı Merkezi ve 5 tane sağlık yatırımı da özel sektör tarafından üstlenildi. Antalya'nın sağlık üstü olması noktasında Kepez'in çok ayrı bir heyecan içerisinde olduğunu ifade etmeliyim. Sayın Bakanımızla bugün ziyaret ettiğimiz Antalya Şehir Hastanesi, Antalya'daki sağlık yatırımlarının zirve noktasıdır. Cumhuriyet tarihinin Antalya'sında en önemli kamu yatırımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ne mutlu bize; Sağlık Bakanlığımız, hükümetimiz Antalya'ya yaraşır bir hastane olarak hazırladı ve hemşehrilerimizin istifadesine sundu. Bundan dolayı da büyük bir mutluluk içerisindeyiz. Biz de belediye olarak imar planlarının yapılması, kamu arazilerinin üretilmesi gibi sürece çok büyük bir heyecanla destek veriyoruz. Çok daha güzel kamu sağlığı merkezlerini, tesislerini hemşehrilerimize armağan etmenin heyecanı içerisinde gelecek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Çok değerli Peçen Ailesine, Dr. Gönül Peçen'e ve merhum Dr. Ahmet Peçen hocamıza böyle bir hatırayla bizleri buluşturdukları için çok teşekkür ediyoruz.”dedi. 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun açılışının hayırla vesilesi olması dilekleriyle konuşmasına başlayan Antalya Valisi Ersin Yazıcı’da, bir insanın böylesi güzel hizmetleri kazandırabilmesi için sadece parasının olmasının değil gönül güzelliğinin olması gerektiğini belirterek hayırsever Dr. Gönül Peçen’e teşekkürlerini iletti. 
HAYIRSEVERLERDE ANTALYA DERECEYE GİRER 
Dr. Gönül Peçen ve Dr. Ahmet Peçen 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 112 Ambulans Helikopter İniş Alanının açılışında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, hayırsever Dr. Gönül Peçen’e teşekkür etti. Sağlık alanında da Devlet, millet, hayırsever el birliğiyle tüm ihtiyaçların karşılandığına değinen Bakan Çavuşoğlu, “Antalya’mızda bundan çok faydalanıyor. Çünkü Antalya’mızda çok hayırseverimiz var. Okul ve sağlık yatırımları konusunda Antalyalı hayırseverler Türkiye’de dereceye girer. Hayırseverlerimize çok teşekkür ederim.”dedi. 
“Devletimizin görevi de tüm ihtiyaçların karşılanması” diyerek, geçmişe değinerek sözlerine devam eden Bakan Çavuşoğlu, “Geçmişe dönüp baktığımızda hastanelerimiz yetersizdi. Bizler, o günleri unutmayacağız ve geleceğe bakacağız. Bugün yaptıklarımız güzel, dünyaya model… Tıp gelişiyor, ülkemiz büyüyor, ihtiyaçlar artıyor. İhtiyaçlarımızı önceden görüp tedbirleri almamız gerekiyor.”diye konuştu. 
VATANDAŞINI YALNIZ BIRAKMAYAN DEVLET BÜYÜK DEVLET
Açılışını gerçekleştirdikleri 112 Ambulans Helikopter İniş Alanını çok önemsediklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, özellikle kışın vatandaşların acilen hastaneye ulaştırılması gerektiğinde geçmişte çok kötü tablolarla karşılaşıldığını, ancak bugün gelinen noktada kurulan Motorize filolarla, kızaklı ambulanslarla hastaların en kısa sürede hastanelere ulaştırıldığının altını çizdi. Yurt dışında 7 milyon Türk vatandaşının olduğunu hatırlatarak sözlerini sürdüren Bakan Çavuşoğlu, “Refah düzeyi yükselen vatandaşlarımızda yurt dışına seyahat ediyor. Yurt dışındaki vatandaşlarımız bir problem yaşarsa hemen uçak ambulanslarımızla ülkemize getiriyoruz. Geçen sene 176, bu yıl da 45 vatandaşımızı yurt dışından ülkemize getirdik. Her nerede olursa olsun, vatandaşını yalnız bırakmayan devlet büyük devlet olur. “dedi.
VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ 
Sudan’daki Türk vatandaşlarının da burnu dahi kanamadan ülkeye getirildiğine değinen Bakan Çavuşoğlu, “Türk Hava Yolları ve Milli Savunma Bakanlığımızla seferber olduk ve vatandaşlarımızı ülkemize getirdik. Şuan Sudan’dan gelmek isteyen vatandaşlarımızın tamamını getirdik. 1763 kendi vatandaşımız olmak üzere, 22 farklı ülkeden 298 kişiyi de Sudan’dan tahliye ettik. Pandemi sürecinde 165 ülkeden 100 vatandaşımızı ve başka ülkelerin vatandaşlarını, Ukrayna Savaşında 18 bin, Afganistan’dan da binlerce kişi olmak üzere, bugüne kadar 130 binden fazla vatandaşımızı tahliye ettik. Vatandaşımızın her zaman yanındayız. “diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Dr. Gönül Peçen ve Dr. Ahmet Peçen 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 112 Ambulans Helikopter İniş Alanı hizmete açıldı.