ALTSO'da meclis ve komite üyeleri bilgilendirildi ALTSO'da meclis ve komite üyeleri bilgilendirildi

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın gazeteciler ve basın emekçilerini kahvaltıda buluşturdu.  Mahmutlar'ın gözde mekanı Paris Bistro Cafe’nin muhteşem atmosferindeki kahvaltıya ALGC yönetimi ve kadın gazetecilerin yanı sıra Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı ve Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) Onursal Başkanı Mehmet Ali Dim de katıldı. 
Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan ALGC Başkanı Ferit Kesen, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, sağlık, mutluluk ve esenlik diledi. Kesen, "Ülkemiz çok acı sonuçlar doğuran deprem felaketleri yaşadı. Binlerce insanımızı kaybettik, binlerce insanımız yaralandı. Deprem felaketlerinde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Depremlerde yaklaşık 30 meslektaşımızı da kaybettik. Değerli meslektaşlarımızı da bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz. Depremin yaralarını sarmak için çalışan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Alanya medyası da gerek Alanyamızda, gerekse deprem bölgelerinde yaraların sarılması için üstüne düşen görevleri eksiksiz yerine getirdi. Depremin ilk saatlerinden itibaren Alanya medyası aralıksız destek verdi. Hala da destek vermeye devam ediyor. Bu açıdan meslektaşlarımıza ve medya kuruluşlarımıza da teşekkür ederiz. 


'ALANYA MEDYASININ GÜCÜNÜN KAYNAĞI DA KADINLAR'
Alanya basını, kalitesi, gücü ve etkisi ile en az 50 ilin önünde, diğerleriyle ise yarışmakta. Bizim gücümüzün kaynağı da hayatın her alanında ve tüm sektörlerde olduğu gibi kadınlarımız. Bizlere güç veren kadın meslektaşlarımıza tekrar teşekkür ederiz. ALGC üyelerimizin yarıya yakını kadınlardan oluşuyor. 10 kişilik yönetim kurulumuzun 5'i kadınlardan oluşuyor. Bu açıdan gururluyuz çünkü örnek olduğumuzu düşünüyoruz. Bu güzel organizasyonda bizleri bir araya getiren başkan yardımcımız sayın Mesut İlhan'a ve Paris Bistro Cafe'ye teşekkür ediyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun" ifadelerini kullandı.