Alanya'nın iskele bölgesinde bir gurup teknecinin saldırısına uğrayan Cemil Akgün hakkında yapılan 'taciz' iddiaları ile ilgili gazetecilerle konuştu. Akgün "Haklı çıkmak uğruna anam yaşında kadın üzerinden bana iftira atmaya çalışıyorlar, Müslümanım elhamdülillah, benim böyle iğrenç şeylerle alakam olmaz. Ben tatile geldim savaşmaya değil, hepsi bir anda üzerime çullandılar" diyerek teknecilerin kendilerini kurtarabilmek için kendisine iftira ettiklerini savundu.

KAVGA NASIL OLMUŞTU
Alanya'nın İskele Caddesi, gezi tekneleri bölgesinde dün gece saatlerinde bilinmeyen nedenle kavga çıktı. Sopalı, yumruklu kavgada Almanya'dan tatile geldiği öğrenilen gurbetçiye gezi teknesi çalışanı olduğu iddia edilen 6 kişi sopalarla saldırmıştı.

"POLİSE VER BU VİDEOYU"
Caddeden geçen turistlerin de izlediği kavga, saniye saniye cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntüyü çeken kadının, "Yapmayın kaç kişi saldırıyorsunuz. Yapma, yapma. Yazık değil mi adama. Polisi arayın" sözleri kayıtlara yansıdı. Dayak yiyen gencin yanına giden kadının, "Videoya çektim, sen bu videoyu polise ver" demesi de dikkat çekti. Cemil Akgün'ün parmağının kırıldığı ve başından yaralandığı öğrenildi.

SAVCI, TEKNE ÇALIŞANI 2 KİŞİNİN TEKRAR GÖZALTINA ALINMASINI İSTEDİ
Başından yaralanan gurbetçi ile hafif yaralı 2 tekne çalışanı, hastanede tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi. Dövülen gurbetçi ve gezi teknesinde çalışan 6 kişi, götürüldükleri polis merkezinde birbirlerinden şikayetçi olmadı ve serbest bırakıldı. Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkezer, "Kavga olayıyla ilgili dün gece gözaltı işlemi yapıldı. İki taraf da şikayetçi olmadı ve serbest bırakıldılar. Yine de savcılık bugün 2 kişiyi mevcutlu talep etti" dedi.