Antalya'da tekne kazası! Ali Bahar'ın vefatı ile ilgili ilk açıklama... Antalya'da tekne kazası! Ali Bahar'ın vefatı ile ilgili ilk açıklama...

Bayrağımıza yapılan hareketin kabul edilemez olduğunu söyleyen CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir açıklamasında; “Silahlı Kuvvetlerimizin kontrolü altındaki Suriye’nin kuzey ve kuzeybatı bölgelerinde Ülkemize karşı kabul edilemez protesto eylemlerinin olduğu, göstericilerin bayrağımızı parçaladığı, söz konusu eylemlerde Türkiye'den gelen tırlara ve şoförlerine provokatör bir grup tarafından saldırı düzenlendiği, bazı araçların ateşe verildiği, bazı askeri karargah ve emniyet binalarındaki Türk bayraklarının indirildiği yönünde haberler gelmektedir.
Bayrağımız, Türk Milleti'nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin namus ve şerefidir. Bayrak inmez ve indirilmez, çiğnetilmez, parçalatılmaz, yakılmaz ve yaktırılmaz. Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu felsefesinin oluşturduğu dış politika kurallarına derhal dönülmeli ve Bayrağımıza yapılan saygısızlığın gereği hemen yapılmalıdır.
Vatandaşlarımızdan ricamız, itidalli davranmaları, evlerine ve iş yerlerine bayrak asmalarıdır.” dedi.