Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile çevre duyarlılığını arttırmak ve vatandaşların bilinçlendirilmesi için düzenlediği çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda araçlardan yere atılan; izmarit, pet şişe, içecek kutusu, peçete gibi pek çok çöpün yollarda oluşturduğu kirliliği azaltmak için yeni bir proje başlatıldı.

Çöpünü Çöpe At Alanya’ya Değer Kat sloganı ile başlatılan proje kapsamında doğudan batıya tüm Alanya’daki kavşaklarda palyaço kostümleri ve afişlerle sürücüler uyarılıyor. Projeyi eğlenceli hale getiren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sürücülere tohuma dönüşen doğa dostu kurşun kalem, anahtarlık ve araç kokusu hediye ederek sürücülere uyarılarda bulunuyorlar.

Projeyle ilgili açıklama yapan Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir, “Vatandaşlarımızın duyarlılığını arttırmak adına yeni bir projeye daha başladık. Vatandaşlarımızı yere çöp atılmaması konusunda uyarırken, projeyi hem eğlenceli hem de hediyelerle desteklediğimiz bir hale getirdik. Şehrimizdeki tüm kavşaklarda sürücülerimizi yere çöp atma konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Daha temiz bir Alanya için tüm halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dedi.