Yapılan incelemeler sonucunda Alanya Konaklı çarşı esnaflarından Aşık Mustafa Korkamaz, Berber Hasan Er, Mehmet Çakalın isimli esnafların dükkanlarının ciddi zarar gördüğü belirlenirken, aynı yangında bir deri dükkanı, bir butik dükkanı ve park halinde olan kartal marka araç yanarak küle döndü. 

İçişleri 'Çember'i daraltıyor! 4 günde 3 bin 765 firari yakalandı İçişleri 'Çember'i daraltıyor! 4 günde 3 bin 765 firari yakalandı

HİLMİ UYAR: ‘’ESNAFLARIMIZI EL BİRLİĞİ İLE TEKRARDAN AYAGA KALDIRACAĞIZ"
Yaşanan üzücü olayda can kaybı yaşanmaz iken konuyla ilgili bir açıklama yapan Konaklı Esnaf Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Uyar; ‘’ Çıkan yangında zarar gören ve birçoğunun derneğimizinde üyesi olduğu esnaflarımıza büyük bir yardım kampanyası başlatacağız ve esnaflarımızı ayağa kaldıracağız. Tüm Alanya ve Konaklı halkını bu kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Siz değerli vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın sayesinde Birlik ve beraberlik içinde hedefe ulaşacağız’’ dedi. Öte yandan Alanya Cumhuriyet Savcılığı tarafından olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken, yangının çıkış sebebinin araştırıldığı öğrenildi.