İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe basın açıklaması aynen şöyle: "Alanya İYİ Parti teşkilatı olarak bugüne kadar zaman zaman “Zülfi yâre” dokunsak da, genel iktidara da, yerel iktidara da hep yapıcı muhalefet anlayışı ile muhalefet yapmaya gayret ettik. Ancak özellikle şehrimizde son günlerde yaşanan olaylarla, geçmişte şehrimizi yönetenleri uyarılarımızda ve kaygılarımızda ne kadar haklı olduğumuz maalesef bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Hükümetin genel politikaları sonucu, son yıllarda ülkemize, şehrimize ve beldelerimize gelen turist profili hızla değişmiş, sosyal ekonomik bakımdan özellikle şehrimize düşük profilli turistler gelmektedir.
Genel iktidar dış politikaya ve turizm politikasına çeki düzen vermezse, önümüzdeki yıllarda ülkemize ve şehrimize gelen turist profili ve kalitesi daha da aşağılara düşecektir.
Şehrimizde had safhaya gelen bu başıboşluk, disiplinsizlik böyle devam ederse, profili ve kalitesi düşük turisti de seneye mumla arayacağız.
Buradan şehrimizi yönetenleri uyarıyoruz.
Alanya babanızın çiftliği değil! Babanızın çiftliği gibi keyfiyet içerisinde de yönetemezsiniz. Bu kadim belde bunu hak etmiyor.
Çarşı içerisinde zabıta tedbirleri hak getire.
turizm sezonu içerisinde Alanya’nın en aktif kullanılan sahil kaldırımlarında altyapı, parke, inşaat çalışmaları hepimizin malumu.
Bütün belde cadde ve sokaklarda inşaatlar hız kesmeden devam ediyor. Turistler sabahın köründe balyoz çekiç sesleri ile güne başlıyor.
Şehrimizin birçok beldesinde ruhsatsız yapılar boy veriyor. Bunlara bir menfaat karşılığı mı göz yumuluyor? Kamuoyu bu kaçaklardan, göçeklerden çok rahatsız.
Sayın başkan; sahi giderayak, şehrimizde turizmi bitirmeye ant mı içtiniz? Evet siz 2024'te gideceksiniz ancak bu kadim şehir ve bu kadim şehirde yaşayanlar baki, bu şehre bugüne kadar çok kötülük ettiniz. Yapmayın etmeyin Allah aşkına. Bu kadim şehrin manevi ve uhrevi kadir kıymetinizi bilmiyorsanız, bu kadim şehirde yaşayanları düşünün. Sizlerin tuzu kuru lakin; onların ve ebeveynlerinin işe, aşa, huzura ihtiyacı var. Şehrimizde bu başıboşluk ve disiplinsizlik böyle devam ederse seneye otellerimiz, caddelerimiz, çarşılarımız ve sahillerimiz boş kalacak. Bu kadim şehrin havasını soluyup, suyunu içip, ekmeğini yiyip, halkının da Şehr’ül Emin makamına taşıdığı bu kadim şehre ve halkına daha fazla kötülük etmeden aklınızı başınıza alın. Başta; şehrin huzuru için, zaptiye tedbirlerini alınız.
Kaçak göçek yapılara göz yummayın. Turizm sezonunda inşaat, kaldırım, parke yapıları ve ortaya karışık turizm yaptırmayınız.
Saygıdeğer Alanyalılar, değerli basın mensupları;
Biz Alanya İYİ Parti Teşkilatı olarak, bu basın açıklamamızda uyarılarımıza konu, eksiklerin aksaklıkların ve yanlışların takipçisi olacağız. Saygılarımla."