Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, Akdeniz Doğal Yaşamı Koruma Ağı’nın Stratejik Planlama Çalışmaları kapsamında ‘Yeni Ufuklar İçin Bir araya Gelelim’ çalıştayına ev sahipliği yaptı. Çalıştaya 15 sivil toplum kuruluşu 30 aktivist, Akdeniz Gençlik Derneği, Uluslararası Gönüllülük Derneği, Bursa Kalkınma Derneği gibi birçok STK’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Bölgedeki çevre konularına duyarlı olan ve bu alanda değişiklik yapmayı hedefleyen tüm bireyler ve kuruluşlara yönelik olarak düzenlenen çalıştayda fikir alışverişi yapıldı. 
KÜRESEL ISINMA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUŞULDU
Çalıştay boyunca küresel ısınma ve iklim değişiklikleri gibi kritik konular üzerinde durulurken, gençlerle birlikte gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için neler yapılabileceği tartışıldı. Antalya Gelişim ve İzcilik Derneği Başkan Yardımcısı İrem Durak çalıştayın amacının doğal yaşamı koruma alanında stratejik bir plan oluşturmak ve ağın etkinliklerini, bu plan doğrultusunda daha geniş kapsamlı ve kapsayıcı bir şekilde yürütmek olarak açıkladı.
BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Akdeniz Gençlik Derneği Başkanı Muhittin Alp ise Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen çalıştayın başarılı geçtiğini belirterek, Başkan Muhittin Böcek’e verdiği destekten dolayı teşekkür etti.