Alanya Belediye Başkan Adayı ve Litvanya Cumhuriyeti Alanya Fahri Konsolosu Mehmet Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Alanyalı kadınları akşam yemeğinde ağırladı. Olive Garden Restoran'daki akşam yemeğine şehit anneleri, depremzede kadınlar, yurt dışında tedavileri yapılan Alanyalı SMA hastası çocuklar Ahmet ve Ela'nın anneleri, Alanyalı SMA hastası çocukların yardım kampanyalarında aktif olarak görev alan gönüllü anneler, kadın girişimciler ve çok sayıda STK'da görev yapan kadınlardan oluşan müthiş bir kalabalık katıldı.

Orman Haftası’nda anlamlı etkinlik Orman Haftası’nda anlamlı etkinlik

ŞAHİN: BAŞARI ÖYKÜLERİNİ KADINLARIMIZLA YAZDIK

Kadınlara hitap eden Şahin, bulunduğu her platformda kadınların müthiş gücünü bilerek, kadınlarla birlikte görev yaptığını belirterek "Başarı öyküleri ile geride bıraktığımız görevlerimizde hep kadınlarımızla yol aldık ve hep başardık. Kadınlarımız her zaman ellerinin hamurlarıyla erkek işine karışmalıdır. Toplumumuz ancak kadınlarımızla daha bereketli, daha huzurlu ve daha umutlu günlere kavuşacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nüzü kutlarken, her günün sizin gününüz olduğunu düşündüğümü vurgular, sizlere en derin saygılarımı sunarım" dedi. Yurt dışında tedavileri yapılan ve iyileşen Alanyalı SMA hastası çocuklar Ahmet ve Ela'nın anneleri de bir kez daha hem Alanya halkına, hem de her zaman yanlarında olan Şahin'e teşekkür ettiler.


ŞAHİN'DEN DUYGULANDIRAN SÜRPRİZ

Gecenin sonunda Şahin'in herkesi duygulandıran bir de sürprizi vardı. Alanyalı SMA hastası Ela bebek için sürdürülen yardım kampanyası sırasında Paşaköylü bir kadın, Ela'ya vefat eden kocasının yüzüğünü bağışlamıştı. O günlerde bu bağışı öğrenen Şahin'in, yüzüğün parasını vererek yüzüğü aldığı ortaya çıktı. Şahin, manevi değeri büyük olan bu yüzüğü, adının açıklanmasını istemeyen Paşaköylü kadına Dünya Kadınlar Günü organizasyonunda geri vererek duygu dolu anlar yaşattı. Kadın, yüzüğü alırken gözyaşlarına boğuldu.