3 Haziran'da pedala kuvvet! 3 Haziran'da pedala kuvvet!

Dokumapark Modern Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası Basın Lansmanına Antalya Valisi Hulusi Şahin, Dünya Atletizm Federasyonu CEO'su Jon Ridgeon, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, Gençlik ve Spor il Müdürü Yavuz Gürhan, Mili Sporcular Meryem Bekmez ve Salih Korkmaz katıldı. 
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota alacak sporcu ve takımların belirleneceği şampiyonada bireysel yarışmalarda 52 ülke mücadele verecek. Dünya Atletizm Birliği (WA) tarafından ilk kez bu şampiyonada düzenlenecek olan MIX bayrak yarışlarına ise 37 ülke katılım gösterecek. Antalya'daki dev organizasyonda 20 km yarışları için 90’ı kadın toplam 198 sporcu, U20 kategorisi 10 km yarışına ise 50’si kadın toplam 106 sporcu kayıt yaptırdı. MIX bayrak yarışında da 127 sporcu madalya mücadelesi verecek. 
Bu yılın Olimpiyat yılı olması sebebiyle Antalya olarak hem bireysel hem de takım sporlarında çok sayıda organizasyon ve kamplara ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Vali Hulusi Şahin "Antalya hem mevsimsel avantajı, hem de güzel iklimi sebebiyle uluslarası organizasyonlarda çok tercih edilen bir şehir. Bunların en önemlilerinden bir tanesi olan, sporların atası olan atletizmde, Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonasına yarın ev sahipliği yapacağız. Türkiye tarihinde en fazla olimpiyat kotası verilecek bu şampiyona hem Antalya için hem de Türkiye için çok önemli bir organizasyon. Bundan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Böyle önemli bir organizasyonun Antalya'da yapılmasına karar veren Dünya Atletizm Birliğine ve Bu organizasyonu hayata geçiren, büyük emek veren Türkiye Atletizim Federasyonu Başkanımıza ve kıymetli ekibine çok teşekkür ediyorum. Bugün hava yağmurlu, fırtınalı ama yarın çok daha iyi bir hava bekliyoruz ve harika bir atmosferde çok başarılı bir organizasyona inşallah Antalya olarak ev sahipliği vereceğiz. Tüm Antalyalıları bekliyoruz. İyi, güzel, başarılı bir organizasyon olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Editör: Zeliha Öner