Reklam
Bugün

ALGC'den üyelerine 'Serin' gezi 

Alanya Aktif Gazeteciler (ALGC) Cemiyeti tarafından aşırı sıcak hava nedeniyle serin bölgelere organize edilen Gevne Yaylası, Hadim, Taşkent, Göktepe, Sarıveliler, Ermenek ve Çayarası Yaylası gezi programı hafta sonu yoğun katılımla gerçekleştirildi 

02 Ağustos 2022 - 13:15
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALGC'den 24 Temmuz buluşması
ALGC'den 24 Temmuz buluşması

ALGC Kurucu Başkanı Ferit Kesen öncülüğünde Alanya'ya yakın serin Konya ve Karaman ilçeleri olan Hadim, Taşkent, Sarıveliler, Ermenek ile Göktepe beldesi ve Alanya yaylaları Çayarası ile Gevne'ye düzenlenen gezi 29 Temmuz Cuma akşamı saat 19.00'da yola çıkılmasıyla başladı.  İlk olarak cuma akşamı Gevne Yaylası’ndaki baraj gölü kıyısında akşam yemeği yiyen ve müzik eşliğinde eğlenen ALGC üyeleri, ardından geceyi Hadim Otel’de geçirdi. ALGC heyeti, cumartesi sabahı Hadim gezisinin ardından Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı’nın kahvaltı davetine katıldı. Alanyalı gazeteciler ve aileleri, Taşkent Şehir Park’ta oldukça keyifli saatler geçirdiler. Taşkent Başkanı Osman Arı’nın elinden şifalı su içen gazeteciler, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. 

ERMENEK BARAJI’NDA TEKNE TURU 

Taşkent’teki kahvaltı ve Taşkent gezisinin ardından ALGC üyeleri Göktepe beldesi ve Sarıveliler ilçesini de gezdiler. Ermenek’e ulaşan ALGC heyeti, Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu tarafından Ermenek Barajı’nda tekne turuna çıkarıldı. Uzun ve muhteşem tekne turunda bol bol eğlenen gazeteciler ile aileleri, şehir turunun sonunda Ermenek’in ünlü restoranı Bizim Ora'da akşam yemeği yediler. 
Geceyi Başkan Zorlu'nun konuğu olarak Ermenek’te geçiren gazeteciler ve aileleri, sabah kahvaltısının ardından Ermenek'ten ayrıldılar. Alanya'nın Çayarası Yaylası'nda AK Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ali Koç ve Şıhlar Mahallesi Muhtarı Hilmi Türker tarafından gözleme ve karlama ile ağırlanan ALGC heyeti, buradaki serin ve keyifli saatlerin ardından unutulmaz hafta sonu gezilerini tamamlayarak Alanya’ya döndüler.