Antalya'da tekne kazası! Ali Bahar'ın vefatı ile ilgili ilk açıklama... Antalya'da tekne kazası! Ali Bahar'ın vefatı ile ilgili ilk açıklama...

Alanya'nın Saray Mahallesi'nde bulunan Oral Caddesi üzerinde yaklaşık bir aydır devam eden su sızıntısı, yer altından kaynaklandığı tahmin edilen suyun boşa harcanmasına sebep oluyor. Bölge sakinleri konuyu defalarca iletmelerine rağmen hiçbir sonuç alamadıklarını belirtti. Su kıtlığı yaşadığımız şu günlerde sorunun halen devam etmesi ise vatandaşı çileden çıkardı. ASAT’a seslenen bölge sakinlerinden Erol Bulut, “Yaz günlerinde suya en ihtiyacımız olduğu zamanda sularımız boşa akıyor. Yaklaşık 1 aydır bu su boşa akıyor. İhbarda bulunuyoruz, ‘İlgileneceğiz, geliyoruz’ diyorlar ama 1 aydır ben kimsenin geldiğini görmedim. Burası turizm bölgesi etrafımızda oteller var. Turistler otellerine gidip gelirken bu sokaktan geçiyorlar. Bu pisliğin çamurun fotoğrafını çekip sosyal medyalarında paylaşıyorlar. Yazık, günahtır böyle bir ihmalkarlık olabilir mi? Buradan yetkililerine sesleniyorum lütfen önlem alın. Bu akan su bizim servetimiz” dedi.
‘ŞİKAYETLER BOŞA MI YAPILIYOR?’
Bölge sakinlerinden Hamdullah Toprak da, “Defalarca ihbar ettik. İhbarlarımıza hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadı. Biz şikayetlerimizin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve gerekli diğer yetkililere gittiğini düşünmüyoruz. İhbar ettiğimiz kişinin üstlerine bu durumu bildirmiyor. 1 aydır su borusu patlamış durumda. Otellerin arasındayız turistler buradan geçiyorlar. Bulunduğumuz sokak işlek bir sokak. Turistlere rezil oluyoruz. Turistlerin hepsi fotoğraf çekiyor ‘Bu Nedir?’ diye bize soruyorlar cevap veremiyoruz. Ben 24 yıllık turizmciyim böyle bir rezillik görmedim. Kimse gelip bu durumun çaresine bakmadı. Kontrole bile gelmediler. Zaten turizm yok, bu pislik ve çamurdan kim sorumlu? Buradan ASAT yetkililerine ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e sesleniyorum lütfen sorunumuzu görün ve çözüm getirin” diye konuştu.