Antalya Muratpaşa’da yaz spor okulları başlıyor Antalya Muratpaşa’da yaz spor okulları başlıyor

A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın başantrenörü Costica Buceschi, tarihlerinde ilk kez EHF 2024 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası'na katılacak olmanın heyecanını ve kararlılığını vurguladı. Şampiyonada her maçı kazanma hedefiyle sahaya çıkacaklarını belirten Buceschi, Avrupa Şampiyonası'nda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve takımın güçlü bir performans sergilemesi için yoğun bir hazırlık süreci içinde olduklarını dile getirdi. İlk kez katılan bir takım olarak değil, hedefleri olan bir ekip olarak şampiyonaya gideceklerini ifade eden başantrenör, oyuncuların uyum içinde olmaları için büyük çaba harcadıklarını ve her maçta sahaya galibiyet için çıkacaklarını vurguladı. Ayrıca, elemelerdeki rakiplerinden daha güçlü takımlarla karşılaşacaklarının bilincinde olduklarını söyleyen Buceschi, kadın sporcularının potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını ekledi.
Buceschi, voleyboldaki başarının örneğini hentbolda gerçekleştirmek istediklerini ifade etti. "Hentbolda, voleybola benzer bir hikaye yaratılabilir." diyen Buceschi, şöyle devam etti: "Bunun için sistemli ve sürekli çalışmak gerekiyor. Hiçbir şey tesadüfen olmadı. Voleybolun hikayesi sadece sahada gözüktüğü gibi değil. Arkasında inanılmaz bir çalışma, senelerin getirdiği disiplin, büyük üst seviye mücadele var. Bizim bu sahnede ilerleyebilmek için sürekli yoğun tempo ile çalışıp, kaliteli, teknik kapasitesi yüksek Avrupa takımlarıyla sürekli mücadele etmemiz lazım." Buceschi, Avrupa Şampiyonası elemelerindeki başarının ardından 9 milli takım sporcusunun yurt dışındaki kulüplerle sözleşme imzaladığını hatırlatarak, bu durumun milli takıma teknik ve idari anlamda katkı sağlayacağını ifade etti.
"GÜZEL BİR YOLA GİRDİK"
A Milli Kadın Takımı'nın sol kanat oyuncusu Beyza İrem Türkoğlu ise şampiyonada yer alacakları için çok mutlu olduklarını söyledi. Avrupa Şampiyonası'na ilk defa katılarak çok güzel bir başarı elde ettiklerini vurgulayan Türkoğlu, "Daha yolun başındayız ama güzel bir yola girdik. İyi de çalışıyoruz. Şimdi Avrupa Şampiyonası'nda iyi oynayıp orada kalıcı olabileceğimizi göstermek istiyoruz. abırlı Solmamız gerektiğinin de farkındayız. Başarı ve sonuç hemen elde edilmiyor" dedi.
ŞAMPİYONA HAZIRLIKLARI
2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde grupta en iyi üçüncü takımlar arasına girerek EHF 2024 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası'na gitmeye hak kazanan Türkiye, hazırlıklara Alanya’da 3 Haziran Pazartesi günü başladı. Milli Takım, yarın sona erecek ilk kampın ardından şampiyona hazırlıklarını eylül ve ekim aylarındaki kamp ve turnuvalarla tamamlayacak.